Moda na zdrowe żywienie czy dobra ?

Obecnie zdrowe żywienie i uprawianie sportu to główne tematy w większości mediów. Gazety, magazyny, książki, portale internetowe, ale przede wszystkim telewizje. Wszystkie te nośniki codziennie informują, już od samego śniadania, co warto jest zjeść rano, aby być zdrowym i mieć dużo sił na cały dzień.
W większości przypadków takie śniadanie na wizji poprzedzone jest odpowiednim programem ćwiczeniowym na poranny rozruch i rozciąganie z wytrenowanym prowadzącym. Wszystko to ma zachęcać do zdrowego stylu życia, ale na osobach o wyjątkowych problemach natury psychologicznej mogą niestety wywołać wrażenie całkowicie odwrotne i utwierdzić je w przekonaniu, że nigdy nie będą wyglądały zdrowo.
Zdrowy wygląd nie oznacza jednak samej atrakcyjności fizycznej – dobre samopoczucie i dobry wygląd prawie zawsze idą w parze z dobrym zdrowiem i odpowiednimi wynikami badań. Warto zadbać o siebie nie tylko po to, aby nie wyglądać źle lub poczuć się przez chwilę lepiej od innych, ale żeby żyć długo i szczęśliwie, bez konieczności przyjmowania leków czy przechodzenia operacji.