Zainteresowanie zdrowym życiem

Ostatnie lata to lawinowy wzrost programów i magazynów o tematyce lifestyle’owej – a więc takiej, która szeroko komentuje i doradza w kwestiach związanych z życiem codziennym. Nie ma w nich więc programów rozrywkowych ani polityki. Sport pokazywany jest natomiast od strony czysto użytkowej, przydatnej dla amatora dopiero pragnącego rozpocząć trening.
Ale są też i programy dla doświadczonych sportowców, chociażby opisujące i recenzujące nowinki sprzętowe czy odzieżowe na rynku. Bardzo istotnym elementem ramówek takich stacji jest oczywiście plejada gwiazd kulinarnych – uczących jak gotować, by eliminować niekorzystne w naszej diecie składniki pokarmowe.
To bardzo ważne, aby nauczyć się świadomego gotowania i rozróżniania dobrych dań od tych kompletnie nam nieprzydatnych – także gdy robimy zakupy. Dlatego bardzo popularne w ostatnim czasie są także programy doradzające konsumentom – jak odróżniać dobre produkty od złych, jak korzystać ze swoich praw i przywilejów, jak nie dać się zmanipulować sprawnym marketingowcom.