Nawoływanie do zdrowego życia

Zewsząd dobiega dzisiaj nawoływanie do całkowitego przeprogramowania swojego stylu życia. Wciąż pojawiają się nowe programy telewizyjne i wydawnictwa prasowe, których głównym celem jest wciągnięcie jak największej grupy odbiorców w świat sportu, rekreacji i aktywności fizycznej. Na drugim końcu lobby prozdrowotnego znajdują się wszystkie kanały kulinarne i lifestyle’owe, które starają się wytłumaczyć ludziom, jak już na etapie zakupów i dobierania produktów spożywczych wystrzegać się złych nawyków i błędów.
Żywność zdrowa wcale nie musi być droższa, jej przygotowanie nie musi być trudniejsze ani bardzo czasochłonne, a efekty zarówno gastronomiczne jak i prozdrowotne wynikające z takiego świadomego gotowania naturalnych składników zawsze są zdecydowanie większe.
Nawet amatorzy, którzy do tej pory bali się wchodzić do kuchni, muszą czuć się odpowiednio wprowadzeni w tajniki gotowania. Tak samo jak nie trenujący nigdy amatorzy muszą spokojnie, krok po kroku wchodzić w ten obcy sobie świat aktywności fizycznej.