Lekarze alarmują, że coraz więcej osób cierpi na tak zwane choroby cywilizacyjne. Poza tym, wiele osób ma również poważne problemy z nadwagą i otyłością. Zdaniem lekarzy, przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt prowadzenia złego trybu życia przez większą z nas. Niestety, nie mamy na nic czasu i żyjemy w ciągłym biegu. Większość osób w swojej pracy spędza wiele godzin w ciągu dnia.
Nie mamy więc czasu ani na przygotowywanie posiłków, ani na ich regularne jedzenie. Często zadowalamy się Fast foodami i żywnością wysoko przetworzoną. Poza tym, nie wysypiamy się i śpimy stanowczo zbyt krótko. Wiele osób zapomina również o tym, jak istotny jest w naszym życiu sport. Chwile wolne od pracy najczęściej spędzamy przed telewizorem, albo przed komputerem.
Taki stan rzeczy powinien jak najszybciej ulec zmianie. Przede wszystkim, należy zacząć regularnie spożywać posiłki. Powinny być one przygotowywane dużo wcześniej domu. Poza tym, koniecznie każdy człowiek powinien uprawiać sport. Ważną kwestią jest również wystarczająca ilość snu.