Promowanie zdrowego życia w mediach

Telewizja robi dzisiaj wszystko, co w jej mocy, aby zachęcić jak najwięcej widzów do aktywności fizycznej i minimalnego chociaż zaangażowania w sport. Pomagają w tym przede wszystkim celebryci i osoby znane na co dzień ze swojej innej działalności.
Autorytety mówiące o tym, dlaczego zdrowe jedzenie i aktywne życie są takie ważne, nie zawsze jednak przemawiają do widza. Zwłaszcza, jeśli autorytetami są sportowcy od wielu dekad trenujący i przestrzegający swojej surowej diety, a widzami pozostają ludzie, którzy nigdy nie ruszyli się ze swojej kanapy i stale jedzą to, co najszybciej i najtaniej dostać można w pobliskim sklepie. Dlatego do telewizji, prasy i Internetu coraz częściej trafiają ludzie tacy sami, jak widzowie, a więc zwykli amatorzy, którzy po prostu zdecydowali nagle w jednym momencie swojego życia całkowicie odmienić swoje przyzwyczajenia.
Nie brakuje więc już inspirujących historii ludzi, którzy ważyli zdecydowanie ponad sto kilogramów jeszcze rok temu, a dzisiaj, dzięki zawzięciu i samodyscyplinie w żywieniu oraz trenowaniu udało im się dokonać rzeczy prawie niemożliwej.