Promowanie zdrowego żywienia dieta w tv

Dieta powinna być odpowiednio promowana i reklamowana, tak jak ma to miejsce w dzisiejszych mediach, ale powinna być także odpowiednio tłumaczona i objaśniana. To bardzo ważne, ponieważ dla ogromnej części ludzi dieta to tylko krótkotrwały środek do celu, jakim jest określona waga przed sezonem letnim.
W rzeczywistości wszystkie takie działania polegające na restrykcyjnym, lecz chwilowym powstrzymywaniu się od jedzenia określonych potraw lub danej ilości pożywienia, są dla organizmu zgubne. Dieta powinna być prezentowana jako sposób myślenia, racjonalizacja żywieniowa – i jako taka musi wiązać się przede wszystkim z uświadamianiem.
Tylko poprzez edukowanie i kształcenie, już od najmłodszych lat, jak sposób odżywiania się człowieka wpływa na jego los i co jest w gotowaniu, produkowaniu jedzenia i spożywaniu pozytywne, a co negatywne – to minimum, które zapewnić musi szkoła. Bez uświadomienia i zaangażowania rodziców w proces racjonalizacji diety dziecka trudno jest jednak odnieść tutaj sukces.