Regularne posiłki dla Twojego zdrowia

Istnieje przekonanie, które mówi “jesteś tym co jesz”. Dzięki niemu coraz częściej zwracamy uwagę co ląduje na naszym talerzu. Niestety zapominamy, że ważne jest nie tylko to co jemy, ale również kiedy i jak.
Nieregularne posiłki, nieodpowiedniej wielkości porcje, czy jedzenie w pośpiechu również mają wpływ na to kim jesteś i jak się czujesz.
Idealnym rozwiązaniem dla Twojego organizmu jest jedzenie kilku (zwykle przyjmuje się, że 5) posiłków dziennie. Istotne znaczenie ma to, że posiłki te powinny być spożywane każdego dnia o tej samej porze w różnych odstępach czasu. Dzięki temu nasz organizm przyzwyczaja się do regularnego cyklu żywieniowego i nie czuje potrzeby magazynowania zbędnych kalorii. W ten sposób nasz organizm regularnie rozkłada i spala spożyte jedzenie, nie odkładając nic na później.
Innym problemem jest również wielkość naszych posiłków. Często jemy zdecydowanie za dużo. Nasze porcje wraz z naszym wiekiem powinny stawać się coraz mniejsze, ponieważ procesu życiowe organizmu nieco spowalniają się. Nigdy nie powinniśmy się więc przejadać.