Zdrowe życie w mediach

Media w ostatnich latach wyprodukowały bardzo dużo materiałów o zdrowym żywieniu, aktywności fizycznej, ubieraniu się czy robieniu zakupów. Przez długie lata takie programy były przez polskie telewizje kupowane z zagranicy, ale od jakiegoś czasu większość komercyjnych nadawców wykupuje wyłącznie licencje i znajduje własnych narodowych celebrytów i prowadzących, którzy będą w stanie stworzyć polską markę takiego programu.
Dzięki temu pojawiło się wielu zaangażowanych polskich szefów kuchni młodego pokolenia, którzy w telewizji pokazują nie tylko jak gotować, by było smacznie – ale przede wszystkim, zdrowo. Nauczyć można się z takich programów zarówno jak nie zniszczyć doskonałych ekologicznych i naturalnych składników, z drugiej pokażą ekonomiczne wykorzystywanie resztek czy samodzielne hodowanie roślin na użytek swojej kuchni.
W ramówce są także liczne programy pokazujące amatorom, jak trenować różne dyscypliny sportu, jaki program treningowy obrać, jak odżywiać się w okresie przygotowań czy jakie ubrania kupić.