Bardzo często nie zauważamy tego, jak sami wyrządzamy sobie dużą krzywdę poprzez swój tryb życia. Wszyscy ciągle gdzieś biegniemy i nie mamy nigdy na nic czasu. Wiele godzin każdego dnia poświęcamy pracy zawodowej, a później innym obowiązkom. Nie mamy więc czasu na to, żeby zadbać o siebie i o swój stan zdrowia.
Okazuje się, że większość z nas odżywia się w niewłaściwy sposób. Często nie mamy czasu na regularne posiłki. Jemy więc w biegu. Zazwyczaj są to produkty przetworzone i bardzo kaloryczne, albo rzeczy zamawiane. Jemy również znacznie rzadziej niż powinniśmy. Zapominamy o piciu wody mineralnej niegazowanej i zamiast tego pijemy każdego dnia kilka kaw.
Najgorszym naszym błędem jest jednak to, że zapominamy coraz częściej o aktywności fizycznej. Nie mamy wcale żadnego ruchu, ponieważ wszędzie poruszamy się samochodem. Przez to nie spacerujemy nawet wcale. Kiedy już zdarza się, że mamy więcej czasu, nie odpoczywamy aktywnie, tylko leżymy lub siedzimy. Lekarze bardzo przestrzegają przed takim stanem rzeczy i zalecają nam więcej ruchu.