Trzeba zacząć żyć zdrowo

Na początku roku kalendarzowego większość z nas podejmuje wyzwania, które mają zmienić nasze życie. Z reguły jednym z naczelnych postanowień jest dieta i zadbanie o własną sylwetkę. W telewizji i internecie widzimy uśmiechnięte i szczupłe modelki, a nasza dobra znajoma właśnie schudła siedem kilo i wygląda rewelacyjnie. Postanowimy podjąć więc wyzwanie.
Niestety czasami kończy się na postanowieniach i najwyżej kilkudniowym aktywnym sposobie życia. Potem znowu rzucamy się na fast fooda i zalegamy w miękkim fotelu zamiast założyć buty i udać się na przebieżkę po parku. Aby takie zachowanie zmienić, przede wszystkim powinniśmy zmienić swoje nastawienie psychiczne i twardo realizować wyznaczone cele. Nie można rezygnować po kilku dniach, bo akurat nie mamy czasu lub znajdziemy inne, równie błahe wytłumaczenie. Róbmy niewielkie kroki do przodu, nigdy w tył. Jeśli nie mamy czasu na godzinny trening, to na początek wystarczy nam piętnaście minut, ale trening musi być codzienny.
I przede wszystkim nie wmawiajmy sobie, że nam się nie uda. Jesteśmy silni i ze swoim życiem możemy zrobić wszystko, co chcemy.