Zachęcanie do zdrowego życia dzieci

Zdrowe żywienie to jedna z podstaw zdrowego życia, ale większość osób zajmujących się coachingiem personalnym czy doradztwem życiowym, stara się swoim klientom uzmysłowić coś więcej. Sposób, w jaki podchodzimy do kupowania żywności czy jej hodowania, a następnie przygotowujemy je i spożywamy – ma kolosalne znaczenie nie tylko dla mierzalnych parametrów zdrowotnych.
Oczywiście możliwe jest skuteczne wyregulowanie poziomu cukru czy innych hormonów we krwi, można nawet skutecznie walczyć z nowotworem przy pomocy odpowiednio zbilansowanej diety, ale sukcesy, jakie odnoszą ludzie szukający równowagi w całym swoim życiu, są zdecydowanie bogatsze.
Umiejętne znalezienie czasu i energii na to, by do jedzenia podchodzić z odpowiednim nastawieniem emocjonalnym, może być niemal natychmiast przełożone także na inne aspekty naszego codziennego życia. Satysfakcja i harmonia, jaką daje zdrowie żywienie, może też pomóc w znaleźć odpowiednią motywację i równowagę emocjonalną w życiu prywatnym oraz zawodowym.