Zdrowe nawyki moda w mediach

Obecnie na topie jest temat zdrowego żywienia, aktywności fizycznej oraz ekologicznego jedzenia. Według wielu najłatwiej wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe zgodnie z zasadą „6 x ‘U’”.
Zasada „6 x ‘U’” oznacza urozmaicenie, czyli wprowadzenie do jadłospisu produktów spożywczych z różnych grup co uchroni przed niedoborami żywieniowymi. Kolejny element tej zasady to umiarkowanie. Oznacza to, że powinniśmy jeść powoli małe porcje, a częściej ok. 4-5 posiłków dziennie. Następny składnik tej zasady to uregulowanie. Ma to na celu uregulowanie naszego metabolizmu. Według tego założenia powinno się mieć stałe pory posiłków, a porcje powinny być podobnej wielkości, a ostatni posiłek spożywa się na 2-4 godziny przed położeniem się do łóżka.
Ważne jest również uprawianie sportu, czyli chociażby krótkotrwały wysiłek fizyczny, który jest istotny w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, pomaga w spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej i przyśpiesza przemianę materii. Ponadto powinno się unikać soli, cukru, alkoholi i tłuszczów. Przede wszystkim powinniśmy codziennie się uśmiechać.