Zdrowe zmiany w szkołach

W ubiegłym roku wiele mówiło się o kwestii otyłości wśród dzieci. Okazało się bowiem, że problem ten dotyka coraz większej ilości młodych ludzi, którzy zaczynają przy tym cierpieć na różnego rodzaju choroby. Kwestią tą zaniepokoiło się również ministerstwo edukacji narodowej, które postanowiło wprowadzić kilka kluczowych zmian w naszym szkolnictwie, aby zwalczyć otyłość wśród najmłodszych.
Przede wszystkim, pierwszym krokiem było wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży słodyczy i słonych przekąsek w szkołach. Nie wolno również dzieciom sprzedawać słodzonych napojów, ani gazowanych. Dzisiaj w szkołach dzieci mogą kupić jedynie owoce, wodę mineralną oraz kanapki z pełnoziarnistego pieczywa.
Poza tym, zmiany wprowadzono również na stołówkach szkolnych. Kuchni dostały całkowity zakaz używania cukru oraz soli. Potrawy mają być doprawiane zamiast tego ziołami. Rodzice i uczniowie są podzieleni w kwestii wprowadzonych przez ministerstwo zmian. Wiele osób narzeka ponadto na to, że posiłki stały się niezjadliwe i niesmaczne.