Na całym świecie najróżniejsi celebryci, od piosenkarzy, przez kucharzy, na aktorach i sportowcach kończąc, starają się przekonać ludzi do zdrowszego odżywiania. Dieta ma być oczywiście nie tylko krótkotrwałym kaprysem i sposobem na szybkie zmniejszenie swojej wagi przed sezonem bikini. Dieta zaczyna być prezentowana przede wszystkim jako sposób na życie, filozofia i główna baza dla racjonalności żywieniowej.
Zrozumienie jak diametralnie różnią się od siebie te same produkty, potencjalnie identyczne, ale wyhodowane w różnych warunkach, jest kluczowe. Tak samo jak uchwycenie, że różnice te wpływają na smak potraw, ale także nasze samopoczucie, zdrowie i odkładanie się w naszym organizmie określonych substancji przemiany materii.
Zdrowy styl życia nie powinien więc być chwilowym kaprysem, modą czy trendem bezmyślnie kopiowanym z najbliższego otoczenia. Wtedy, tak samo jak różne modne jeszcze do niedawna diety białkowa czy kopenhaska, nie przyniosą nic więcej jak tylko rozstrojenie metabolizmu i problemy zdrowotne.