Promowanie zdrowego życia w społeczeństwie

Zdrowe życie społeczeństwa powinno być w interesie absolutnie wszystkich. O zdrowie swoich dzieci wyjątkowo dbać powinni rodzice, ale jak pokazują ostatnie wyniki badań na cukrzycę w szkołach podstawowych, rodzice bardzo masowo powielają pewne błędy żywieniowe.
Niektórzy w mniejszym stopniu i po prostu z niewiedzy dają swoim dzieciom posiłki nie do końca prawidłowo zbilansowane jak na ten wiek, ale niektórzy rodzice, sami fatalnie się odżywiając, nie mają jednocześnie żadnego problemu z tym, aby własne dzieci przyzwyczajać od najmłodszych lat do fast-foodów, cukrów i mocno przetworzonej przemysłowo żywności.
W takich warunkach często to szkoła musi brać na siebie ciężar promowania zdrowego życia nie tylko poprzez realizowanie zajęć z wychowania fizycznego – chociaż i tutaj są rodzice, którzy masowo zwalniają własne dzieci z obowiązku uczęszczania na takie zajęcia. Chodzi przede wszystkim o to, co i jak mówi się w szkole o jedzeniu, gotowaniu i produkcji żywności, albowiem to ta świadomość przekłada się później na racjonalne wybory.