Czy można stosować ją bez strachu o własne zdrowie?

Glutamina jest dla naszego organizmu w stu procentach bezpieczna. Zaleca się jednak konsultację z lekarzem zanim rozpocznie się ją zażywać.
Suplementy hormonalne
Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo przeróżnych suplementów diety, które chętnie stosowane są przez osoby odwiedzające siłownię. Nie brakuje wśród nich również tych, których zażywanie jest dość ryzykowne. To właśnie do nich zaliczane są tak zwane suplementy hormonalne. Większości z nas przywodzą one na myśl zabronione w przypadku zawodowych sportowców sterydy. Przyjrzyjmy im się nieco bliżej.
Suplementy podnoszące poziom testosteronu
Wbrew obiegowej opinii testosteron znajduje się w organizmie nie tylko mężczyzny, ale również kobiety. Jego poziom kształtuje się jednak inaczej. Osoby, które chcą w krótkim czasie zapewnić sobie naprawdę solidny przyrost masy mięśniowej decydują się na stosowanie właśnie suplementów podnoszących poziom testosteronu. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze jest to suplementacja szkodliwa i zakazana. Osoby, które żyją w rejonach o dużym zagęszczeniu zakładów przemysłowych powinny sięgać po suplementy tego rodzaju.