Jak kupować zdrowe produkty

Ciągle powtarza się nam, że podstawą zdrowej diety jest właściwy dobór produktów spożywczych. Umiejętność właściwego ich kupowania to prawdziwa sztuka.
Przede wszystkim na zakupy spożywcze powinniśmy udawać się z pełnym żołądkiem. Jeśli jesteśmy głodni to kupujemy rzeczy, które pomogą nam najszybciej osiągnąć uczucie sytości. Nie patrzymy na ich skład, ani termin przydatności do spożycia. Chcemy szybko coś kupić i wreszcie zjeść, a zakupy powinny być staranie zaplanowane i przemyślane. Z tego powodu dobrze jest sporządzić sobie wcześniej stosowną listę. Pamiętajmy, by wybierać produkty świeże i pochodzące od lokalnych producentów. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, dlatego zwracajmy uwagę przynajmniej na ich skład. Im lista jest krótsza, tym produkt jest mniej przetworzony i zdrowszy. Zdrowa i pełnowartościowa żywność nie jest tania. Musimy jednak mieć świadomość, że jesteśmy tym, co jemy. Chyba więc warto zainwestować w zdrowe produkty.
I zawsze zwracajmy uwagę na termin przydatności do spożycia. Są one i tak maksymalnie wyśrubowane przez producenta. Nigdy nie kupujmy produktów na granicy terminu przydatności.