Grunt to zdrowe nawyki

Większość z nas w dzisiejszych czasach żyje w ciągłym biegu i pośpiechu. Często nie mamy na nic czasu i zapominamy całkowicie o sobie i o swoim zdrowiu. Wiele zależy bowiem od tego, jaki tryb życia prowadzimy i w jaki sposób się odżywiamy. Konieczne staje się wprowadzenie kilku prostych nawyków, które gwarantują zdrowe odżywianie.
Przede wszystkim, każdego dnia powinniśmy zjadać pięć regularnych posiłków. Powinny one mieć miejsce o tej samej porze każdego dnia. Jeżeli nie mamy możliwości zjedzenia w pracy sałatki, wypijmy chociaż szklankę odżywczego soku warzywnego, lub zjedzmy jabłko. Nie rezygnujmy z żadnego posiłku. Odstępy pomiędzy nimi nie powinny nigdy przekraczać trzech godzin. Nasz organizm nie odczuje wtedy głodu i będzie wiedział, że dostanie swoja porcję o określonej godzinie. Nie odłoży zbędnej tkanki tłuszczowej.
Poza tym, koniecznie należy wypijać każdego dnia dwa litry wody mineralnej niegazowanej. Nie wliczamy do tego kawy ani herbaty. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego metabolizmu, jak również do prawidłowej pracy nerek. Nie zapominajmy tez o ruchu fizycznym