Promowanie zdrowego życia moda ?

Obecnie za promowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie ludzi do większej aktywności na świeżym powietrzu, odpowiadają najróżniejsze organizacje. Oczywiście samo państwo w ramach posiadanych kompetencji i realizowanych polityk sektorowych musi odpowiednio dbać o infrastrukturę sportową czy centralne szkolenie dzieci i młodzieży oraz utrzymanie zajęć wychowania fizycznego w szkole.
Niemniej dużo ważniejsze od tego staje się w ostatnim czasie edukowanie i uświadamianie zarówno dzieci jak i dorosłych, w kwestiach związanych ze zdrowym stylem bycia. Chodzi bowiem nie tylko o to, aby po łebkach wyjaśniać, które diety są dobre, a które złe, tylko by wyjaśnić raz na zawsze, jak wygląda zdrowy profil żywieniowy współczesnego człowieka.
Zrozumienie, po co są w pożywieniu antyoksydanty czy błonnik, jaki mają one znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia, oraz zestawienie tej wiedzy z informacjami na temat żywności przemysłowo przetworzonej lub oferowanej często w restauracjach na wynos – może zaowocować podniesieniem świadomości konsumenckie i kulinarnej setek tysięcy rodzin.