Zdrowe odżywianie na co dzień

Ostatnimi czasy bardzo wiele mówi się o tym, jak istotne jest, aby zdrowo się odżywiać. To, co zjadamy ma ogromny wpływ na nasz stan zdrowia i na to, jak się czujemy oraz jak wygląda nasze ciało. Niestety, żyjemy w czasach, kiedy wszyscy gdzieś się spieszą i dużo pracują. Nie mamy więc często nawet czasu na to, żeby zastanowić się nad kolejnym posiłkiem. Wielokrotnie wybieramy więc jedzenie typu Fast food lub słodycze.
Zamiast głównych posiłków często jadamy przekąski i nie mamy apetytu na konkrety. Zjadamy takich przekąsek stanowczo zbyt wiele w ciągu dnia, dostarczając sobie jedynie nadmiaru cukru i zbędnych kalorii. Z tego względu w naszym społeczeństwie pojawia się coraz częściej cukrzyca. Dotyczy to niestety również naszych dzieci.
Warto zastanowić się nad sobą i postarać się zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia. Poleca się spożywanie pięciu posiłków w ciągu dnia w równych odstępach czasu i o podobnej kaloryczności. Ostatni posiłek powinno się jadać minimum na dwie godziny przed snem, pierwszy zaś zaraz po przebudzeniu się. Koniecznie należy pamiętać również o piciu wody mineralnej niegazowanej.